برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English فارسی

معرفی گروه

معرفی گروه:

آمارزيستي و اپیدمیولوژی از شاخه های كاربردي علوم هستند كه تمركز و تاكيد آن‌ها بر توسعه و استفاده از روشهاي متدولوژیکی  در راستاي حل مسائل و  سوالات موجود در حوزه بهداشت، پزشكي و ژنتيك و بيولوژي انساني می باشد.
گروه  آمار و اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز به صورت یک گروه مستقل در سال 1387 تشکیل شد . این گروه ابتدا با هدف خدمت رسانی آموزشی و پژوهشی به دانشکده‌ها، مراکز تحقیقاتی و سایر سازمان‌های وابسته به این دانشگاه شکل گرفت و در ادامه فعالیت خود از سال 91 در مقطع ارشد اپیدمیولوژی و از سال 94 در مقطع ارشد آمار زیستی دانشجو می پذیرد.
هدف از تشکيل دوره کارشناسي ارشد اپیدمیولوژی و آمار ز یستی تربيت نيروي انساني متخصص و کارآمدي است که توانايي طراحی، تجزيه و تحليل نظري و عملي مسائل و مدل هاي اپیدمیولوژیکی و آماری را در علوم زيستی دارا باشد. رسالت گروه آموزشی آمار و اپیدمیولوژی، به عنوان یکی از گروه های آموزشی دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز آموزش، پژوهش و مشاوره می باشد.
امور آموزشی
آموزش در گروه آمارزيستي و اپیدمیولوژی در سه بخش غير تخصصي و نيمه تخصصي و تخصصي صورت می گیرد.
امور پژوهشی
اجراي پژوهشهاي كاربردي و بنيادي در رشته آمارزيستي و اپیدمیولوژی و توليد علم در آن از رسالتهاي عمده اين گروه به شمار مي آيد. به همین منظور این گروه در زمینه های مختلف در علم آمار و اپیدمیولوژی فعالیتهای پژوهشی انجام می دهد.
 
امور مشاوره
همچنین در خصوص رسالت  مربوط به مشاوره های متدولوژیک، اعضاء هيئت علمي گروه با مراكز متعدد تحقيقاتي دانشگاه علوم پزشكي تبریز همکاری داشته و همچنین در قالب طرح های پژوهشی مختلف به ارائه خدمات مشاوره اي مي‌پردازند. انجام اين مهم  نقش موثری در ارتقاء پژوهش در دانشگاه داشته و ضرورت توسعه آن را ایجاب می نماید.
 
 

 
  • ویرایش شده
  • توسط حسین خیری